Adventuremenu

jidlo_adventure.jpg
Proč bychom měli zrovna na cestách jíst méně kvalitně než doma? Těšíme se na dovolenou, na expedici, nebo jenom na víkend v přírodě strávený s rodinou nebo přáteli. Těšíme se na to celý týden, měsíc, rok. Proč si tedy tento výjimečný okamžik neužít naplno? Našim cílem je, abyste si mohli dopřát kvalitní a plnohodnotné jídlo kdekoli a kdykoli Vás napadne. Užívat si cesty a dobrodružství naplno bez zbytečných starostí. Dopřát tělu kvalitní živiny, když Vás má v pořádku dostat na ta nejúžasnější místa.

Obzvlášť při cestování jsme často nuceni uchýlit se k jednoduššímu a pohodlnějšímu řešení stravování na úkor kvality. 
Není čas, chuť a kolikrát ani možnosti na klasické vaření. Dostupné konzervy sice zajistí jednoduchou a rychlou přípravu, nicméně tělo většinu přijmuté energie spotřebuje na popasování se s chemickými přísadami a konzervanty, což v neojedinělých případech vede i k zažívacím potížím. Navíc o požitku z dobrého jídla se ve většině případů dá mluvit jen stěží.

Když vezmeme v potaz za jakým účelem jsme vyjeli do přírody, stojí nám to opravdu za to?

My jsme řekli "NE" a začali jsme hledat možnosti, jak tyto dva protiklady 
spojit a vytvořit kvalitní plnohodnotné jídlo, které bychom si mohli vzít 
kamkoli s sebou.

NEJLEPŠÍ SUROVINY. ŽÁDNÉ POLOTOVARY.
Suroviny jsou základ každého jídla. Když chceme kvalitní poctivé jídlo bez jakékoli chemie, musíme také vybírat ty nejkvalitnější potraviny, ze kterých vaříme. 
Práci si nezjednodušujeme a tudíž nepoužíváme žádné polotovary a vše připravujeme poctivě od základu ručně. 
Odměnou je potom skvělá přirozená chuť, které se kolikrát nedočkáme ani v restauraci.

POCTIVÁ RUČNÍ PRÁCE.
Robotů si v budoucnu ještě užijeme. Proto dokud to jde, děláme vše poctivě, ručně. Zkušený kuchař totiž nejlépe ví, jak by mělo výsledné jídlo chutnat, abyste ho ani v horách nerozenali od domácího.

TRADIČNÍ TECHNOLOGIE V NOVÉM.
 
Cíl byl jasný - nejvalitnější jídlo a nejjednodušší příprava. Proto jsme šli už od začátku jinou cestou, než je u moderních outdoor jídel zvykem a místo dehydratace jsme zvolili sterilaci. 
STERILACE je tradiční proces uchování jídla, kdy jídlo zůstává v tzv. "tekutém stavu" a tudíž je následná příprava velmi jednoduchá a rychlá. Sterilované jídlo si uchovává svou přirozenou chuť, vůni a vzhled společně s nutričními hodnotami a extrémní trvanlivostí.

SAMOOHŘEV ti ohřeje jídlo bez ohně, vařiče a nádobí za 12 MINUT!

 

Jedinečná technologie nyní umožňuje využít potenciál hotového jílda opravdu naplno! Neztrácej cenný čas uprostřed dne vybalováním vařiče a mytím nádobí. Použij samoohřev a buď v klidu. 

Samoohřev ADM se skládá z ohřevné kapsle a tzv. Zipper-bagu. Ten slouží jako trouba, ve které se jídlo ohřívá a je na více použití. 
Samoohřevná kapsle je jednorázová a funguje na principu exotermické reakce mezi nehašeným vápnem a vodou. Ta vytvoří teplotu až 100°C a takto horká pára ohřeje jídlo i v extrémních podmínkách za 12 minut. Nevadí že prší, fouká, nebo jsi ve vysoké nadmořské výšce.
Samoohřev funguje kdekoli. 
Díky tomu, že je jídlo uzavřené v bariérovém sáčku se do něj samozřejmě žádná chemie nedostane.
Navíc po použití je samoohřevná kapsle 100% rozložitelná, tudíž jí můžeš zakopat kdekoli v přírodě.