Přilby Schuberth, novinky 2017

c4_pulse_black_2-550x550.jpg
Světový výrobce špičkových přileb nenechává nic náhodě a neustále přichází s novými modely. Někdy jsou to jen evoluční změny, během roku 2017 ale budou přicházet na trh zbrusu nové modely, které nemají s těmi minulými společnou snad jedinou součástku.

Asi nejočekávanějším modelem je výklopná přilba s označením C4. Navazuje tedy na tradici C řady, po modelech C3 a C3pro čtyřka v názvu evokuje opravdu výrazné změny.

 Výrobce použil nový způsob zpracování skelných vláken a pryskyřice při výrobě skořepiny, ta je teď pevnější. Úplně nové je tzv. bezešvé polstrování, které vypadá perfektně. Použit byl materiál zvaný  ShinyTex®, který je rychleschnoucí, omyvatelný a antibakteriální.

Přilba už bude standartně vybavena přípravou na komunikační systém, bude mít vestavěné reproduktory i mikrofon a anténu. Výrobce navíc úplně změnil systém vestavby vlastní jednotky, v zadní části přilby budou dva otvory, do jednoho, pokud si interkom zakoupíte zasunute jednotku s elektronikou, do druhé akumulátor. Výrobce by měl dodávat standartně akumulátory dva, tak aby byl k dispozici vždy jeden nabitý. Cena interkomu by se měla pohybovat okolo 6500Kč. Schuberth změnil dodavatele, nyní už se nebude jednat o výrobek firmy Cardo, ale jiného dodavatele, kterého blíže nespecifikoval. Stejně jako poslední serie řady C3 už nebude protimlžící vrstvu dodávat Pinlock, ale Schuberth vyvinul svou vlastní. Konstrukčně je mírně odlišná, ale účel, alespoň dle dosavadních reakcí uživatelů funguje perfektně.

 Přilba má zvětšený průzor, zorné pole je ještě širší než u předchozích modelů, především při úplném zalehnutí.

 Model C4 by se měl objevit na trhu během května 2017, cena by se měla pohybovat okolo 17000-21000Kč dle povrchové úpravy.