Sledování motocyklu za pár korun

wetrack1.jpg
Rádi by jste chtěli mit možnost si kdykoliv ověřit kde se Vaše motorka nachází? A dokonce i upozornit na že se s ní něco děje?

V tom případě oceníte malou krabičku které se říká GPS TRACKER. Na trhu je bezpočet druhů s různými vlastnostmi. Já jsem si oblíbil jednoduché zařízení Wetrack GV25.

   Za cenu okolo 30USD získáte jednak vlastní tracker, krabičku o délce cca 6cm a kabelem k připojení k baterii motocyklu. Zařízení je vodĕodolné, s odnímatelným krytem pod který vložíte SIM s datovým tarifem. Uvnitř se ještě skrývá hlavní vypínač a dvě LED diody které vás informují o stavu GPS a připojení k mobilní síti. Tracker má vlastní akumulátor, i po odpojení baterie vozidla zůstává několik hodin v provozu. Umístíte ho skrytě do útrob motocyklu, ale pokud možno nahoru aby nedocházelo k většímu stineni signálu GPS. 

   Druhou, neméně důležitou částí celého systému je online rozhraní, respektive aplikace pro IOS nebo android, díky které můžete sledovat kde se vozidlo nachází. A nejen to. Zobrazit si můžete kromě aktuální polohy i její historii. V aplikaci si můžete nastavit i upozornění při změně polohy, při náhlých otřesech, nebo při poklesu napětí. A to nejlepší je že je celý systém zdarma, neplatíte žádné měsíční poplatky, pouze datový tarif operátora a pořizovací náklady (SIM karta 300kc včetně 500mb kreditu a 30USD tracker).

 Pokud by jste neměli k dispozici telefon, lze použít i online rozhraní na jakémkoliv PC: www.tracksolid.cpm